Jdi na obsah Jdi na menu
 


Dva češi (Pilník a Kuchta), tedy naši motokross Freestyleři, právě ukončili své trénikové soustředění u Velmistra Pastrany. Podrobnou reportáž a nějaké fotky (Pilník a jeho dubble...) přinášíme v článku...Poslední den u Travise

(06.04.2007)

 

Poslední den u Travise začal dobře. 'Tak dneska si skočíš,' připomínal mi Pilník senior můj úkol. Máte někdy pocit, že je lepší držet „hubu“ a nic nikomu neslibovat? Já ho měl celé dva dny. 'Jojo jasně,' odvětil jsem. Však se z toho nějak vylžu... Svítilo sluníčko a tak jsme se těšili, že konečně vyschne foampit a bude možnost trénovat. Byla sice trochu zima, ale to nás nemohlo zastavit. Dole v garáži jsme s Travisem, jak jinak, museli absolvovat několik soutěží: kdo dojede dál na kole pozadu, kdo vyleze výš na stěně bez nohou... Konečně jsme vytlačili motorky a Kuchta s Pilníkem chvíli závodili s Travisem na pit biku. Každou takovou chvílí jsme si uvědomovali, jak Travis žije a co stojí za jeho obrovskými úspěchy. Dělá všechno na 1000% a z cesty vám dobrovolně neuhne. Kuchta s Pilníkem brzo pochopili, že to není závod jen tak pro legraci. Travis to bral smrtelně vážně.


 

Když dozávodili, obrátila se Travisova pozornost na mě. 'Kde máš helmu?' zeptal se. Koukal mi přitom přímo do očí a tak mi došlo, že mluví opravdu ke mně. 'Tak se z toho nevylžu,' blesklo mi hlavou a začal jsem se proklínat a oblékat. 'Nikdy jsem neviděl někoho se tak dlouho oblékat,' řekl mi Travis. Pak si mě vzal stranou a asi ve třech větách mi řekl, jak mám udělat backflip a jeď. Musím podotknout, že na gymnastiku jsem úplný pako a včera mi to na trampolíně opravdu nešlo. Pilník mi radil, abych si nejdříve vyzkoušel nájezd a tak. A k čemu? Co jako poznám, když jsem to nikdy nedělal. Ještě abych jel na dvojku a rychle. No jasně. Rozjel jsem se na rampu, abych to měl za sebou. Pořád jsem nevěděl, co se stane až na rampu vjedu. Ale držel jsem se Travisových pokynů a škubnul. Pak se chvíli něco dělo a já ležel v pitu. Byl to úžasný pocit i když jsem salto nedotočil. Pilník mě chválil a šlo se na to znovu. Druhý pokus jsem si více užil, ale zase mi spadly nohy z motorky při rotaci. Do třetice jsem to dotočil, sice mi na poslední chvíli opět spadly nohy, ale motorka skončila pode mnou. Největší radost měl Pilník senior, který mě tři dny hecoval, ale dával mi šanci prý tak 10%!!!!

 

Další program se už točil kolem Pilníka a Kuchty. Pilník chtěl zkusit back flip nac. Travisův způsob výuky je hodně přímočarý, ale řekne vám přesně to, co potřebujete vědět. Hlavně klukům radil, kde si zapřít nohy při trénování flipů s kombinací. Pilník si na třetí pokus dotočil back flip nac a v 16ti letech se tak udržuje na špičce FMX dění. Má ještě tolik času před sebou. Kuchta chvíli zkoušel KTM (Kawasaki tady u Travise není) a den skončil.

 

Naše sice krátká výprava k Travisovi byla obrovským přínosem pro nás všechny. Nejenom, že jsme měli možnost vidět, jaké podmínky je potřeba si připravit, pokud chcete dnes být na špici. Hlavně jsme měli poznat jednoho z největších freestylových sportovců světa. Viděli jsme, jak trénuje, jak se chová a jak myslí. T ravis Pastrana je jedním z nejlepších sportovců světa. A že brzy vyhraje MS v rallye? Na to si můžete vsadit.

Nové fotky najdete v galerie pod NFMX07

 

Česká crew u Travise Pastrany - den 2

(05.04.2007)

4.4.2007

 

Včera v noci přešla nad státem Maryland silná bouřka a kluci, co večer trénovali do foampitu zapoměli zatáhnout střechu. Tím na dnešní den vyřadili foampit z provozu. Celý den ještě poprchávalo a tak jsme vyplnili čas trénováním na trampolíně. Večer jsme se nechali vyhecovat Travisem a jeho tátou Robertem k 'kdo dá víc' v posilovně, kterou má Travis v domě. Ostudu jsme rozhodně neudělali, i když jsme museli uznat, že jak Travis, tak jeho táta mají fyzičku na vysoké úrovni. Překvapilo nás, jak moc tady všichni mezi sebou soutěží a to úplně ve všem. Na večerní gym session se sešlo 8 kluků, včetně 'Streetbike' Tommyho, který hraje v posledních Travisových filmech (Lock & Load).

Zítra má být hezky a tak se Pilník s Kuchtou dočkají trénování do foampitu. Pilník v úterý dával double backflip na pit biku a mluvil o backflip heelclickeru... Tak se nechám překvapit. Přemlouvají mě, abych si na pit biku taky skočil. Uvidíme...

 

 

Pilníkx2, Kuchta a Marek u Travise Pastrany

(04.04.2007)

3.4.2007, Davidsonville, USA

reportáž od Marka Rejmana z tripu do USA, za kým jiným než Travisem Pastranou

Trvalo to sice asi 2 měsíce, ale nakonec se to podařilo. Andy Bell mi potvrdil, že od 3. do 6. dubna můžeme být u Travise Pastrany a trénovat. Teda Petr Kuchař a Petr Pilát. Pilníkův táta jel s náma dohlížet na synka a já tady snad přesvědčím Travise, aby přijel do Prahy.

Dnes ráno jsme přijeli k Travisovi domů. Okamžitě nás dostal pohled na obrovskou garáž, vedle které stojí foampit a okolo jsou zasázeny různé dopady a rampy. Kolem domu je les. Travis venku čistil bazén, ale jen co jsme ho pozdravili všeho nechal a začal se nám věnovat. Poslal nás dolu k foampitu, kde stály už auta kluků z Kanady. Jednoho z nich, Paula Smitha jsem znal.

 

Když Travis otevřel garáž, došlo nám, kde vlastně jsme. Uvnitř má malý bike park, mezi tím stojí motorky, čtyřkolky a další stroje. Uprostřed garáže foampit pro bmx. Viděli jsme sice celé jeho FMX království ve filmu, ale na vlastní oči je to opravdu zážitek.

 

Hned bez varování si vzal Pilníka a vylezli spolu nad foampit. Travis odsaltoval dolu a Pilník musel za ním. Pak vzal dva pit biky, jeden dal Pilníkovi a zmizeli v lese. Za pět minut se vrátili a Travis se tvářil spokojeně. Pilník prošel zkouškou. Kuchta se přidal, vzali velký motorky a šli jezdit do FMX parku v lese. Rampa je tam nastavena na 24 metrů. Pilníkovi trvalo chvíli si na to zvyknout a poslal tam bak flip. Tím si Travise získal nadobro. Odpoledne jsme trávili u foampitu, Pilník zkoušel double backflip na pit biku. Kuchta se mnou trpělivě tahal motorky z foampitu. Pak si šel s Pilníkem ještě jednou zajezdit do parku a dlouho blbli na traťi v lese.

 

A co na to Pilník? 'Úplně úžasný, Travis je skvělej, žádnej namachrovanec. Jsem zvědavej, co mě zejtra bude učit do foampitu'.

 

První den u Travise neměl chybu. Nádherný počasí, ježdění, vybavení, podmínky. A Travis? Skvělej kluk. Nejen na motorce, ale i jako člověk.


čerpání stránk z  http://www.enduroklub.cz
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

re:

(Enicid, 14. 6. 2007 13:39)

"Smekam"